Głos Polskiej Kultury

About Głos Polskiej Kultury

Organizacja Polonijna na Rzecz Rozwoju i Promocji Kultury Polskiej

Głos Polskiej Kultury Description

Misją organizacji jest:
1. Wspieranie, rozwój i promocja kultury
2. Rozwijanie współpracy i solidarności międzynarodowej.
3. Podtrzymywanie tradycji narodowych, pielęgnowanie oraz rozwój świadomości narodowo - kulturowej poprzez upowszechnianie kultury i sztuki.
4. Upowszechnianie i propagowanie kultury jako przeciwdziałanie patologiom społecznym.
5. Działalność wspomagająca rozwój społeczności lokalnych w zakresie kultury i sztuki.
6. Budzenie wrażliwości na tematy społeczne i kulturalne.
7. Promocja artystów i grup artystycznych różnych dziedzin kultury.
8. Wyszukiwanie i promocja młodych talentów, wśród dzieci i młodzieży
9. Integracja środowisk twórczych.
10. Integracja sztuki i nauk humanistycznych


Organizacja realizuje swoje cele m. in. poprzez:

1. Gromadzenie, zarządzanie i rozdzielanie środków finansowych, darów materialnych i niematerialnych pozyskiwanych przez Organizację.
2. Inicjowanie i organizowanie akcji mających na celu zebranie środków finansowych na rzecz Organizacji.
3. Organizowanie, prowadzenie i finansowanie konferencji, seminariów, spotkań, warsztatów, konkursów oraz wydarzeń kulturalnych.
4. Edukację dzieci i młodzieży w zakresie sztuki współczesnej i innych obszarów kultury.
5. Działalność na rzecz bezpiecznego, atrakcyjnego i aktywnego organizowania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży oraz rozwoju ich zainteresowań i uzdolnień.
6. Prowadzenie działalności wydawniczej i poligraficznej w zakresie wydawania tomików, książek i realizacji celów statutowych organizacji oraz inne działania wydawnicze upowszechniające wytwory kultury.
7. Współpracę ze związkami, organizacjami i grupami społecznymi różnych środowisk artystycznych.
8. Skupianie osób i instytucji wspierających działania Organizacji.
9. Prowadzenie portalu internetowego z informacjami o naszych projektach i realizacjach.
10. Zakup sprzętu i urządzeń służących rozwojowi i propagowaniu kultury.

Reviews

User

#KONFEDERACJA POLACY W UK GŁOSUJĄ NA KONFEDERACJĘ. JEDYNY SŁUSZNY WYBÓR, ABY POLSKA BYŁA POLSKĄ!

User

18 południk na wiosnę
Zbliża się wiosna, a wraz z nią bydgoskie jej przywitanie poprzez wyjście z domu, aby przespacerować się po jednym z bydgoskich symboli – 18 południku. W Marszu Na orientację Po 18 Południku może wziąć udział każdy, kto 17 marca w godz. 10 - 12.00 odbierze mapy w Filharmonii Pomorskiej i tropiąc różne bydgoskie atrakcje dotrze w godz. 12-14.00 do Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Hetmańskiej. Przez podwórze tej szkoły przechodzi 18 połudn...ik, co dokumentuje efektowne logo na murze ogrodzenia. Po drodze zwiedzanie atrakcyjnej Dzielnicy Muzycznej. Udział w marszu liczy się w ogólnopolskiej punktacji imprez na orientację. Warto więc wiosenną sobotę 17 marca przeznaczyć na bydgoską turystykę miejską, w której przechodzący przez centrum miasta 18 południk odgrywa rolę kluczową. Udział w marszu nie zależy od wieku oraz wcześniejszego przygotowania. Na stracie instruktorzy dokładnie informują o zadaniach do wykonania. Serdecznie zapraszamy
See More

User

Zapraszamy na spotkanie autorskie z ROMANEM SIDORKIEWICZEM oraz promocję jego książki : " Bydgoszcz - mój fyrtel" Dnia 20 marca 2018 r., godz. 18.00 (wtorek) w Salonie Hoffmana w Kujawsko – Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy przy Placu Kościeleckich 6.
" Bydgoszcz - mój fyrtel"
... Delikatna i jedwabna opowieść Romana Sidorkiewicza, to świetna okazja by poznać historię mieszkańców naszego miasta i przekonać się, że bydgoszczanie stanowili barwną sagę. To prawdziwa opowieść o Bielawkach i części Śródmieścia, fyrtlu, który był ikoną stylu życia w epoce PRL i przemian ustrojowych po 1989 r.
See More

User

JUŻ WKRÓTCE W BIRMINGHAM!
Zapraszamy na spotkanie z cyklu "Community Connect" – przedstawiciele rządu brytyjskiego w rozmowach z Polonią. Będziecie mogli porozmawiać z przedstawicielami rządu Wielkiej Brytanii i ambasady, i wyrazić swoje opinie na temat praw polskich obywateli mieszkających na Wyspach .
Zgłoszenie chęci uczestnictwa wysyłać na adres email : amy.soar@fco.gov.uk

User

Serdecznie zapraszamy na piknik sąsiedzki. Szczegóły w poniższym linku.
https://www.facebook.com/events/135337196 4744762/?ti=cl

User

Brexit wszedł w życie. Wartość funta spada, a koszt utrzymania w Wielkiej Brytanii rośnie z każdym miesiącem. Dziesiątki Polaków deklaruje powrót do Polski. Wielu już powróciło. Firmy zajmujące się przeprowadzkami, mają mnóstwo zamówień. Dociera do nas co raz więcej sygnałów, że rodzice wypisują dzieci ze szkoły. Może warto poczekać przez kilka miesięcy i zobaczyć co przyniesie czas? ... Może nie będzie tak źle jak opisują to media? Są też i tacy, którzy biorą kredyty, zadłużają karty kredytowe i ogłaszają tzw. upadłość konsumencką, aby jak najwięcej pieniędzy wywieźć z UK. W każdym szaleństwie jest jakaś metoda. Ale czy warto tak ryzykować? Przemyślcie wszystko po kilka razy, zanim podejmiecie pochopną decyzję!
See More

User

https://www.facebook.com/events/164526233 2446224/

User

https://www.facebook.com/events/186227217 7319555/?ti=cl

User

Zmarł Andrzej Wsilewicz ( znany z roli Zenka w " Nie ma mocnych")
W Nowym Jorku zmarł aktor, poeta, autor ballad o “Solidarności” Andrzej Wasilewicz. Znany był m.in. z roli Zenka - narzeczonego Ani (Anny Dymnej) w komedii Sylwestra Chęcińskiego "Nie ma mocnych" (1974), drugiej części sagi o Kargulach i Pawlakach.
Wasilewicz zmarł 13 grudnia w wieku 65 lat. Zmarł w szpitalu na Long Island na chorobę Parkinsona, z którą zmagał się od wielu lat.
... Ten absolwent warszawskiej PWST w latach 1975-1980 występował na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie.
Wasilewicz zagrał w ponad 20 filmach, w tym także w trzeciej części sagi Chęcińskiego "Kochaj albo rzuć" (1977) oraz w filmach: "Szczęśliwego Nowego Jorku” (1977), "Aria dla Atlety" (1979), "Miś" (1980). W siedmiogodzinnym serialu "Trzecia granica" (1975) odtwarzał się rolę kuriera tatrzańskiego Andrzeja Bukowiana.
Na początku lat osiemdziesiątych Wasilewicz wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Studiował reżyserię na Uniwersytecie Columbia. Wsławił się w środowisku polonijnym jako wykonawca ballad, m.in. o “Solidarności”. Pisał do nich słowa i muzykę. Produkował programy dla polskiej telewizji w Nowym Jorku. Brał też udział w akcjach protestacyjnych przeciw polityce władz PRL po wprowadzeniu stanu wojennego.
Działalność Wasilewicza zakłóciły ciężkie choroby. Jak mówił, nabawił się ich podczas rejsu jachtem dookoła świata. Podczas występu w klubie Warsaw w Polskim Domu Narodowym na Greenpoincie przed kilkoma miesiącami miał poważne problemy z poruszaniem się. Prezentował tam m.in. pieśni patriotyczne z czasów stanu wojennego.
"Andrzej oprócz tego, że był aktorem i działaczem Solidarności, był poetą. W siedemdziesiątych latach był ulubieńcem polskiej publiczności. Grał w cyklu filmów o Kargulach m.in. z Anna Dymną i Władysławem Hańczą. Komponował też muzykę do swoich ballad” - powiedziała PAP dyrektorka Festiwalu Polskich Filmów w Nowym Jorku Hanna Kosińska-Hartowicz. Dodała, że w trudnych czasach choroby aktor wspominał często okres, kiedy był popularny.
“Pamiętam, że zawsze był miły i uśmiechnięty, pozytywnie nastawiony do życia i ludzi. Pozostaje w mojej pamięci jako duży, ciepły i serdeczny człowiek. Umarł w rocznicę stanu wojennego" - powiedziała Kłosińska-Hartowicz.
Jedyna córka zmarłego, Nicole Wasilewicz, mieszka w Meksyku.
See More

User

Temat Brexitu powraca jak bumerang . I znów oberwie się Polakom zamieszkałym w UK.
A wszystko to za sprawą Donalda Tuska, który opublikował list otwarty do brytyjskich parlamentarzystów w Unii Europejskiej. Zdaniem pana Tuska, to nie Rada Europejska, jest źródłem „niepokoju i niepewności”, które dominują w relacjach WB – UE. Według premiera, to sami Brytyjczycy są za to odpowiedzialni.
... Jak napisał Donald Tusk, to Brytyjczycy zadecydowali o Brexicie, w oczywisty sposób są więc źródłem „niepokoju i niepewności”. Co więcej, Polak twierdzi, że jeśli chodzi o negocjacje ws. Brexitu, to piłka znalazła się po stronie brytyjskich polityków, gdyż „Unia Europejska jest gotowa natychmiast rozpocząć negocjacje”, a opóźnia je właśnie Wielka Brytania.
List otwarty Tuska wywołał poruszenie medialne w Wielkiej Brytanii, o czym pisze między innymi Daily Mail. Brytyjczykom nie podoba się, że Tusk zrzuca całą odpowiedzialność na nich.
Fakt ten przyczyni się zapewne do kolejnej fali nienawiści wobec Polaków.
See More

User

ZAPRASZAMY DO BIRMINGHAM NA FESTIWAL FILMOWY!
W dniach 18-27 listopada odbędzie się trzecia, tegoroczna edycja festiwalu filmów z Europy Wschodniej i Środkowej ‘Behind the Curtain’.
WSTĘP WOLNY!
... Celem festiwalu jest prezentowanie i promowanie kultury Europy Wschodniej i Środkowej. Na repertuar filmowy ‘Behind the Curtain’ składają się - wysoko ocenione przez krytyków - dzieła z Rumunii, Słowacji, Bułgarii, Czech, Węgier i Polski. Łącznie odbędzie się siedemnaście seansów krótko- i pełnometrażowych, w tym arcydzieło polskiej kinematografii Ziemia Obiecana (reż. Andrzeja Wajdy, 1975) Rewers (reż. Lankosz, 2009) czy Nagrodzony Złotym Lwem w Gdyni 'Ostatnia Rodzina '( Matuszyński 2015). Festiwal będzie również obfitował w wydarzenia towarzyszące: koncerty, warsztaty i pokazy animacji dla dzieci.
Unit 4 Minerva Works | 158 Fazeley Street | Birmingham | B5 5RT
See More

User

WOLONTARIAT W KULTURZE
TRWA REJESTRACJA NA I OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ „WOLONTARIAT W KULTURZE”
W dniach 5-7 grudnia 2016 r. roku w Warszawie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja „Wolontariat w Kulturze”. Rejestracja na konferencję dla instytucji trwa do 15 listopada. Będzie to pierwsze tego typu spotkanie praktyków i ekspertów, którzy skupią się na tematach związanych z wartościami i wizerunkiem wolontariatu w kulturze. Konferencja mieć będzie także aspekt praktyczny: w jej... ramach organizowane będą spotkania z liderami najlepszych projektów wolontariatu i warsztaty dla wolontariuszy oraz koordynatorów projektów wolontariackich.
I Ogólnopolska Konferencja „Wolontariat w Kulturze” to dwa dni paneli dyskusyjnych z udziałem ekspertów oraz warsztaty dotyczące tematów takich jak: rekrutacja wolontariuszy, praca z wolontariuszami – rozwiązywanie sytuacji trudnych, tworzenie oferty. Konferencji towarzyszyć będą wydarzenia kulturalne: wystawa pracy Ryszarda Kajzera, koncerty Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.
Rekrutacja wciąż trwa, a dotychczas na konferencję zarejestrowały się zarówno instytucje z dużych miast: warszawskie Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Małopolski Instytut Kultury w Krakowie jak również z mniejszych miejscowości: Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, Centrum aktywności Lokalnej z Pionek czy Muzeum Śląska Opolskiego.
Organizatorzy konferencji od ponad roku rozwijają i profesjonalizują projekty z udziałem wolontariuszy w instytucjach kultury. W ciągu ostatniego roku ukazał się podręcznik „Przepis na wolontariat”. Zorganizowano także cykl szkoleń połączonych z konkursem grantowym, adresowanych do koordynatorów wolontariatu w instytucjach kultury. Doświadczenia te pozwoliły wyciągnąć wniosek, że inicjowane projekty z udziałem wolontariuszy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem instytucji kultury.
Organizatorzy: Narodowe Centrum Kultury, Centrum Myśli Jana Pawła II, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.
Szczegóły dotyczące rejestracji na stronie www.wolontariatwkulturze.pl
See More

User

https://www.facebook.com/events/707175536 105831/?ti=cl

User

5 listopada w Warszawie rozpocznie się dwudniowa konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Solidarni 2010.
Wykorzystanie dziejowej szansy na przywrócenie 1/3 narodu polskiego do życia społecznego, kulturalnego, ekonomicznego i politycznego Polski jest jednym z celów listopadowej konferencji "Państwo polskie a Polonia", w której przedstawiciele organizacji Głos Polskiej Kultury wezmą udział.
Rozpoczynająca się 5 listopada w Warszawie dwudniowa konferencja jest organizowan...a przez Stowarzyszenie Solidarni 2010 w ramach projektu współfinansowanego przez ministerstwo spraw zagranicznych pt. "Przeszłość i perspektywa - nowa polityka historyczna". Mają w niej wziąć udział m.in. przedstawiciele Polonii, organizacji pozarządowych oraz polskich instytucji państwowych, m.in. rządu, Sejmu, Senatu, mediów publicznych i innych instytucji zaangażowanych w sprawy Polonijne.
Słowo wstępne pierwszego dnia konferencji wygłosić mają bp Wiesław Lechowicz oraz marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Drugiego dnia w dyskusji z przedstawicielami Polonii udział wziąć mają m.in. wiceszef MSZ ds. polonijnych Jan Dziedziczak, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin oraz dyrektor Biura Polonijnego Senatu Romuald Łanczkowski.
Idea tego wydarzenia "zrodziła się w umysłach niektórych działaczy społecznych i polonijnych w Stanach Zjednoczonych" i związana jest z "dziejową szansą, przed którą stoi Polska w tej chwili, aby przywrócić 1/3 narodu polskiego do życia społecznego, kulturalnego, ekonomicznego i w efekcie również politycznego Polski"- mówią organizatorzy konferencji.
"Polonia włączyła się już raz w życie polityczne Polski bardzo efektywnie, ale było to 100 lat temu - wtedy mieliśmy wspaniałego człowieka, przywódcę, który zjednoczył całą Polonię, był również premierem Polski, Ignacego Paderewskiego" - powiedział koordynator i pomysłodawca konferencji, szef nowojorskiego oddziału Solidarnych 2010 Witold Rosowski. Rozmawiała z nim Halina Ostas.
See More

More about Głos Polskiej Kultury

Głos Polskiej Kultury is located at Bordesley Street, B5 5PH Birmingham, United Kingdom
http://www.glos-polskiej-kultury.com.pl